Sık Sorulan Sorular

AKAGEV niçin kurulmuştur? Amacı nedir?
Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyclarını online ve intaratktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdır.
AKAGEV’de yer alan eğitimlere nasıl ulaşırım?
Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) bünyesinde yer alan eğitimlere ya bireysel olarak kredi kartı vasıtasıyla satın alarak veya üniveristenizin kütüphane aboneliği varsa kampüs içinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca şirketlere doğrudan hizmet sağlanmaktadır Üniversite aboneliği için kütüphane daire başkanlığı ile görüşünüz.
Online bir eğitimi izlemek için ne yapmalıyım?
Online eğitimleri izlemek için öncelikle geçerli bilgilerinizle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra satın almak istediğiniz dersin ücretini ödemeniz halinde ilgili ders belirlenmiş bir süre için erişime açılacaktır.
Bana ait kullanıcı adı ve şifre ile tüm eğitimleri izleyebilir miyim?
Hayır. AKAGEV bünyesinde dersler ücretlendirilmektedir. Ücretini ödediğiniz dersi belirli biz zaman aralığında izlemeniz beklenmektedir. Ücretini ödediğiniz dersi belirtilen süre içinde izleyebilirsiniz. Ayrıca aynı anda birden daha fazla eğitim satın alabilirsiniz.
Aynı kullanıcı adı ve şifre ile birden fazla kişi eğitimleri izleyebilir mi?
Hayır. Kullanıcı adı ve şifre bireysel kullanım içindir. Kullanıcılara ait ip adresleri AKAGEV sunucularında izlenebilmektedir. Kullanıcı sözleşmesinde de yer alan maddeler çerçevesinde farklı kişilerin aynı hesabı kullanması durumunda, üyelik ve kullanım hakkı sonlandırılır.
Video eğitimleri kimler ve nasıl vermektedir?
Online video eğitimleri en az doktora derecesine sahip, alanında uzman ve konuya hakim öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. AKAGEV’da yer alan bir çok ders Türkiye’de ilk kez anlatılmaktadır. Bu açıdan AKAGEV platformu bilimsel araştırma eğitimlerine öncülük etmektedir.
Online eğitimleri her zaman izleyebilir miyim?
Sistemde size belirlenen süre içinde (bu süreler ders sayısına göre belirlenmektedir) 7 gün 24 saat eğitimleri izleyebilirsiniz.
Eğitimlerin dili nedir?
Eğitimler çoğunlukla Türkçedir. Online eğitimler ve yüzyüze eğitimlerin bir bölümü İngilizcedir. Video eğitimlerin dışında istenilen dilde eğitimler sunulmaktadır. Bu istekleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
AKAGEV ile nasıl iletişim kurabilirim?
İletişim sayfasından mesaj göndererek veya müşteri hizmetleri numaramızdan bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Her konuda size yardımcı olmak ve sorunlarınızı ivedilikle çözmek bizi mutlu edecektir.